وبلاگicon
یاشاسین آذربایجان
مورخ: ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

دستورات خدا

شهسواری به دوستش گفت: بیا به کوهی که خدا آنجا زندگی می کند برویم.میخواهم ثابت کنم که اوفقط بلد است به ما دستور بدهد، وهیچ کاری برای خلاص کردن ما از زیر بار مشقات نمی کند.
دیگری گفت: موافقم .اما من برای ثابت کردن ایمانم می آیم .
وقتی به قله رسید ند ،شب شده بود. در تاریکی صدایی شنیدند:سنگهای اطرافتان را بار اسبانتان کنید وآنها را پایین ببرید
شهسوار اولی گفت:می بینی؟بعداز چنین صعودی ،از ما می خواهد که بار سنگین تری را حمل کنیم.محال است که اطاعت کنم !
دیگری به دستور عمل کرد. وقتی به دامنه کوه رسید،هنگام طلوع بود و انوار خورشید، سنگهایی را که شهسوار مومن با خود آورده بود،روشن کرد. آنها خالص ترین الماس ها بودند...
مرشد می گوید: تصمیمات خدا مرموزند،اما همواره به نفع ما هستند .مورخ: ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱٢:۱٤ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
جدیدترین سری سوژه های خنده دار ایرانی (بخندید)


مورخ: ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
 
از زمانی‌ که دانشجوی علوم پزشکی بودم و در حال حاضر هم که حدود 17 سال در حال تدریس هستم، هیچ‌گاه جسد خانم ندیدم. هرچند آناتومی زن و مرد فرق ندارد، اما برخی تفاوت‌های اندام‌ها برای رشته‌های مامایی و زنان خیلی اهمیت دارد.
 

 تابناک:اساتید این رشته معتقدند کمبود جسد تاثیر منفی بر کیفیت آموزش علوم تشریحی گذاشته است. آن‌ها اعتقاد دارند برای تربیت پزشکان ماهر و زبده نیازمند ابزار،لوازم و پیش‌نیازهای آموزشی هستند که جسد در بخش علوم تشریح یکی از اصلی‌ترین این نیازهاست.

مسئله کمبود جسد در دانشگاه‌ها به اندازه‌ای است که یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مجبور شده پس از حدود 8سال برای در اختیار داشتن جسد، به دانشگاه دیگری حدود 12 کامپیوتر با لوازم جانبی چون پرینتر و اسکنر ارائه کند تا 2 جسد در اختیار داشته باشد.


یکی از دانشجویان علوم پزشکی تهران نیز می‌گوید: «دانشجویان رشته آناتومی با مشکل جدی کمبود جسد مواجه هستند به تبع آن دانشجویان رشته پزشکی نیز فرصت نگاه کردن به جسد را هم پیدا نمی‌کنند.»

4 سال پیش با جدی شدن مشکل کمبود جسد در دانشگاه‌ها، وزارت بهداشت وارد عمل و از سازمان پزشکی قانونی تقاضای ارائه اجساد مجهول‌الهویه به دانشگاه‌ها را کرد که این تقاضا از سوی دستگاه قضایی به خاطر مسائل شرعی بی‌پاسخ ماند تا اینکه باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم طی نامه‌ای به آیت‌الله هاشمی شاهرودی رییس وقت قوه قضاییه و با استناد به فتوای مقام معظم رهبری و آیت الله مکارم شیرازی، مجددا درخواست تحویل اجساد مجهول‌الهویه به دانشگاه‌های علوم پزشکی را مطرح و تاکید کرد که دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور موظف خواهند بود ضوابط شرعی را در کلیه مراحل مراعات نمایند.

یکی از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در این ارتباط استفتایی با این مضمون برای دفتر مقام معظم رهبری ارسال کرد: «در شرایط فعلى به دست آوردن جسد انسان کافر ممکن نیست و از طرفى جامعه‌ اسلامى هم محتاج پزشکانى ماهر و زبردست است تا از این نظر به خودکفایى برسد، لذا خواهشمند است نظر مبارک خود را در مورد تشریح در شرایط فعلى مرقوم فرمایید.»

 ایشان اعلام کردند که «اگر نجات نفس محترمى یا کشف مطالب پزشکى جدیدى که جامعه به آن نیازمند است و یا دستیابى به اطلاعاتى راجع به یک بیمارى که زندگى مردم را تهدید مى‌‌کند منوط به تشریح باشد، این عمل جایز است. ولى سزاوار است که تا حد امکان از جسد متعلق به مسلمانان استفاده نشود لکن در صورت عدم امکان، مانعى ندارد.»

 
ایشان همچنین در خصوص خرید جسد کفار برای جلوگیری از تشریح اجساد مسلمانان نیز پاسخ دادند که «واجب است تا حد امکان از جسد میت مسلمان استفاده نشود.»

با این فتاوی فقهی مشکل کمبود جسد تا حدودی مرتفع شده بود که سال گذشته نیز مجددا بحث کمبود جسد در دانشگاه‌ها به رسانه‌ها کشیده شد تا اینکه دکتر شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی گفت: «در ارائه اجساد به دانشگاه‌های علوم پزشکی مشکلی نداریم ولی تعداد اجساد تعریف شده است.

اینکه آن‌ها بیش از حد نیاز برای تشریح جسد می‌خواهند معقول نیست. دانشگاه‌های علوم پزشکی باید بدانند که سازمان پزشکی قانونی در ارائه جسد با یکسری محدودیت‌های شرعی و همچنین افکار عمومی مواجه است. این سازمان در حد معقول می‌تواند اجسادی را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل دهد.»


در کنار این مسائل راه حلی که برای رفع مشکل کمبود جسد مطرح شد، درخواست از شهرواندان برای وصیت کردن در مورد اهداء  جسد خود پس از مرگ برای تشریح بوده است.  مراجع عظام تقلید نیز اینگونه وصیت کردن را برای رفع نیازهای پزشکی مسلمان‌ها، فاقد اشکال عنوان کرده‌اند.

دکتر پرویز بزّی مدیرگروه آناتومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از جمله افرادی است که وصیت کرده پس از مرگ جسدش برای تشریح در اختیار دانشجویان دانشگاه بوشهر قرار گیرد و با نصب این وصیت در دفتر خود به دنبال فرهنگ‌سازی این کار است.

دکتر بزّی در گفت‌وگو با قانون از علت انجام این وصیت، و مشکلات کمبود جسد در دانشگاه‌ها، فروش جسد به قیمت گزاف از سوی برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به سایر دانشگاه و همچنین کمبود جسد بانوان برای تشریح در کلاس‌های درس سخن می‌گوید:

*آقای دکتر چه عاملی باعث شد وصیت کنید که پس از مرگ، جسد شما به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اهدا شود؟

از سال 72 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستم.. در گذشته برای آموزش چه در رشته پزشکی و چه در رشته آناتومی جسد زیاد داشتیم اما در حال حاضر حدود هشت سال است که هیچ جسدی برای آموزش به دانشجویان علوم مرتبط با پزشکی نداشتیم تا اینکه سه ماه قبل از طریق دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانستیم با رایزنی بسیار دو جسد تهیه کنیم. منتهی برای رفع نیاز آموزشی دو هزار دانشجو پزشکی این دانشگاه با این دو جسد کار زیادی نمی‌توان کرد.

اهدا جسد به دانشگاه‌ها برای استفاده آموزشی دانشجویان باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود. زندگی ما هر چه هست تنها در این دنیاست. پس از مرگ کالبد ما به هیچ دردی نمی‌خورد و اندک زمانی بعد در خاک توسط حشرات تجزیه می‌شود پس چه بهتر که این امکان را فراهم بیاوریم که دانشجویان رشته‌های مرتبط با پزشکی بتوانند برای آموزش بهتر از اجساد استفاده کنند.

رشته آناتومی، رشته جغرافیای بدن است و همانگونه که در درس جغرافیا بدون کره زمین نمی‌توان چیزی یاد گرفت، از این‌رو آناتومی را هم نمی‌توان بدون جسد آموخت. اگرچه اخیرا نرم‌افزار مرتبط با بدن انسان به بازار آمده و دانشگاه‌ها از آن استفاده می‌کنند و توجیه برخی از آقایان نیز این است که با وجود این نرم‌افزار چه لزومی به استفاده جسد است،‌ اما به نظر من هیچ چیز نمی‌تواند جای خود جسد را بگیرد.

استاندارد استفاده از جسد برای آموزش در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی چقدر است؟

استاندارد استفاده از جسد از هر رشته به رشته دیگر متفاوت است. دانشجویان اتاق عمل یا علوم آزمایشگاهی تنها دو واحد آناتومی دارند که آن را به صورت عمومی می‌گذارند. ولی دانشجوی پزشکی در طول تحصیل خود سه بار واحدهای مرتبط با آناتومی را می‌گذراند. یک ترم سر و گردن، یک ترم اندام و ترم دیگر بر روی دست و پا کار می‌کنند.

در این مدت زمانی که دانشگاه بوشهر از داشتن جسد محروم بود، چگونه آموزش‌های لازم به دانشجویان ارائه می‌شد؟

دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر در حدود دو هزار دانشجوی مرتبط با رشته‌های پزشکی دارد. متاسفانه دانشجویان ما در این مدت تنها از طریق تئوریک و پاورپوینت آموزش دیده و با نرم‌افزارهای موجود کار کرده‌اند.

سال گذشته آقای شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی گفته بود که این سازمان در ارائه جسد به دانشگاه‌ها کمبودی ندارد اما دانشگاه‌ها بیش از حد مطالبه جسد می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکنون چندین بار با پزشکی قانونی تهران یا خود سازمان پزشکی قانونی کشور مکاتبه و درخواست جسد کرده‌ است و حتی بنده به عنوان مدیر گروه آناتومی دانشگاه  با آقای عابدی رییس سابق سازمان ملاقات کردم و ایشان قول داد که دانشگاه‌ها جسدهای موردنیاز برای آموزش را از تهران گرفته و سهمیه خواهند داشت اما دانشگاه ما هیچ وقت سهمیه نداشت.

ما از آمار اجساد بلاصاحب و مجهول‌الهویه پزشکی قانونی بوشهر اطلاع داشتیم اما مسئولان اداره پزشکی قانونی مدعی بودند که رییس وقت قوه قضاییه دستور داده به دانشگاه‌ها جسد داده نشود. بعد از اعتراضات و نامه وزیر بهداشت و پیگیری نمایندگان مجلس‌ و همچنین فتوای فقهی علما در رابطه با استفاده از اجساد مسلمان برای آموزش،‌ اوضاع کمی بهتر شده است ولی همچنان روسای پزشکی قانونی برای ارائه جسد بهانه آورده و با یک نه گفتن،‌ خیال خودشان را راحت می‌کنند.

از یک جسد برای آموزش چند بار می‌توان استفاده کرد؟

با توجه به کمبود جسد، از قبل جسد آماده‌شده را تشریح و بعد قسمت بازشده را به دانشجویان توضیح می‌دهیم. هر قسمت باید یک بار باز و توضیح داده شود و بعد جسد به پزشکی قانونی بازگردانده تا دفن شود. اما اگر شرایط نگهداری طوری باشد که جسد زیاد خراب نشود و دانشجویان نیز نظم آنتومی را از بین نبرند، نهایت دو سه بار دیگر می‌توان از آن استفاده کرد.

به طور مثال یک جسد که به دانشکده پزشکی داده می‌شود، یک ترم سر و گردن، ترم دیگر اندام و ترم آخر دست و پا را تشریح و به دانشجویان آموزش لازم داده می‌شود. اگر شرایط و امکانات خوب باشد، می‌توان حداکثر دو سه بار از آن استفاده کرد. به طور معمولی جسد یک سال و نیم می‌ماند.

 اگر بخواهد جسد دوباره استفاده شود، مجددا باید روال سر و گردن، اندام و دست و پا را طی کند به همین دلیل زمانی که دوبار از جسد استفاده می‌شود، سه سال و اگر باز هم بخواهد تکرار شود چهار و نیم سال طول می‌کشد. درست هم نیست که از یک جسد چهار سال و نیم استفاده کنیم. از طرف دیگر پزشکی قانونی زمانی که جسدی ارائه می‌دهد، زمان مشخص می‌کند تا در اتمام زمان، جسد برای دفن به پزشکی قانونی بازگردانده شود.


یکی از پیشنهادات برای رفع کمبود جسد،‌ خرید آن از سایر کشورها بود، این راهکار چقدر عملیاتی شد؟

شخصا این موضوع را پیگیری کردم و حتی خرید جسد برای دانشگاه‌ها مقرون به صرفه بود چرا که همین اجسادی که در برخی از دانشگاه‌ها دارند، ‌آنها را با قیمت گزاف به دانشگاه‌های دیگر می‌فروختند به همین دلیل برخی از دانشگاه‌ها به این فکر افتادند که جسد وارد کشور کنند.

 به طور مثال قیمت یک جسد حدود دومیلیون تومان می‌شود و اگر آنها را بخواهید با کانتینر به کشور وارد کنید،‌هزینه بسیاری نسبت به خرید جسد در کشور نخواهد شد. بنده حتی به سایت‌های هندی رفتم اما آنها به خاطر مشکلات بوجود‌آمده، اعلام کردند که دیگر جسد نمی‌فروشند. زمانی هم که خود وزرات بهداشت وارد بحث خرید جسد شد، کسی مجوز این کار را صادر نکرد.


با توجه به اینکه شما وصیت کرده‌اید بعد از مرگ،‌ جسدتان برای آموزش به دانشگاه تحویل داده شود، آیا افراد دیگری نیز بوده‌اند که به دنبال تصمیم شما،‌ مبادرت به چنین اقدامی کنند؟

زمانی که انسان کار فرهنگی کند و مردم را از ارزش آموزشی جسد،‌ مطلع کنند حتما سایرین نیز نسبت به انجام این کار تشویق می‌شوند. چندی پیش گروهی از معلمان به دانشگاه آمده و وقتی متوجه مشکل کمبود جسد شدند، ‌یکی از آنها مسئله را با مادر خود در میان گذاشته و آن مادر سالخورده به فرزند خود وصیت کرد که پس از مرگ جسدش را در اختیار دانشگاه ما قرار دهند. حتی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی نیز زمانی که تابلوی وصیت مرا در دانشگاه دیدند نسبت به این مسئله ترغیب و چند نفر از آن‌ها وصیت کردند و وصیت این افراد توسط اداره امور حقوقی دانشگاه در حال پیگیری است.

بنده مرجع تقلید نیستم اما باورهای دینی من می‌گوید از هر چیزی که دیگران نفع ببرند، ثواب دارد. وقتی من بمیرم، بدنم تکه تکه و تجزیه خواهد شد،‌ چه اشکالی دارد این دانشجویانی که در آموزش با سختی مواجه هستند، بتوانند در پیشرفت علم از جسد من استفاده و آموزش لازم را ببینند.

آیا در طول این چند سال خود شما با مشکلی مواجه بوده‌اید که در آموزش دانشجویان تاثیرگذار باشد؟

از زمانی‌ که دانشجوی علوم پزشکی بودم و در حال حاضر هم که حدود 17 سال در حال تدریس هستم، هیچ‌گاه جسد خانم ندیدم. هرچند آناتومی زن و مرد فرق ندارد، اما برخی تفاوت‌های اندام‌ها برای رشته‌های مامایی و زنان خیلی اهمیت دارد.

معمولا اجساد بلاصاحب و مجهول‌الهویه مدتی در پزشکی قانونی مانده و اگر صاحب آن پیدا نشود، در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرند. منتهی چون جسد بلاصاحب و مجمهول‌الهویه زن بسیار کم است تنها راه دست یافتن به جسد خانم‌ها، کار فرهنگی و وصیت از سوی آن‌ها برای در اهداء اجسادشان به دانشگاه‌هاستمورخ: ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۸:۱٥ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

توهین بیشرمانه ی شاهین نجفی به امام زمان (عج) و امام هادی(ع)

 

تمســـخر بیشرمانه " شاهین نجفی " در آهنگ جدیدش بنام "نــقی"

 

 به حرمت امام زمان (عج) و تصویر وقیـــح این آهنگ

 

 

 

http://myup.ir/images/55662761325547799877.jpg

به گزارش آخرین نیوز، سایت افق مدعی شده است که شاهین نجفی خواننده رپ در جدیدترین آلبوم خود، اقدام به توهین علیه حرم امام رضا (ع) کرد.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/02/19/13910219000054_PhotoA.jpg

این سایت نوشته است: پوستر جدیدترین آلبوم شاهین نجفی  با نام  “نقی” در حالی منتشر شده است که در طراحی این پوستر سراسر توهین به حرم مقدس امام رضا (ع) است که این امر موجب واکنش های منفی در این خصوص شده است.

این سایت افزود: شبکه BBC نیز در حمایت از این اقدام زشت برای سایتی که اولین بار این آهنگ را پخش نموده است جایزه ویژه در نظر گرفته است. این خواننده مبتذل که پس از ممنوع الصدا شدن در ایران به دلیل پخش موسیقی های زیرزمینی و مبتذل به آلمان مهاجرت نمود. وی  در آلمان سرپرستی گروهی به نام «اینان» را نیز بر عهده داشت. وی سپس به گروه تپش ۲۰۱۲ پیوست.

افق اضافه کرد: این خواننده در سال ۸۸ ، در آلبوم هایی جداگانه  به توهین "ولایت وفقیه" و همچنین حمایت از "فتنه گران" پرداخته است.مورخ: ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۳:٢٢ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

متاسفانه این آدم کثیف گنبد حرم امام رضا (ع) رو به شکل سینه زن طراحی کرده است. این کاور توسط یک بی غیرت به نام رضا احمدی طراحی شده است. و بالای گنبد هم به جای کبوتر های سفید و زیبا از کلاغ استفاده کرده اند واقعا برای این گروه متاسفیم ... .مورخ: ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱٢:۱٢ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

با نزدیک شدن روز مادر همه ما به خرید یک هدیه خوب فکر می کنیم و از خودمان می پرسیم کدام هدیه مادر را خوشحال تر می کند. اما تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام هدیه ها مادر را خوشحال نمی کنند؟!

۱٫ دئودورانت. دئودورانت محصولی است که در کیف یا کمد همه افراد پیدا می شود. اما دادن آن به عنوان هدیه می تواند یک اشاره غیرمستقیم باشد، نه؟!

۲٫ سی دی های ایروبیک و کاهش وزن. خوب مسلماً چیز به دردبخوری است اما می تواند حامل یک پیام نه چندان خوشایند باشد: “شما چاق هستید و باید وزن کم کنید!”

۳٫ حیوانات خانگی. شاید شما حیوانات را دوست داشته باشید اما واقعاً مادر هم آنها را دوست دارد؟ این هدیه را فقط در صورتی بخرید که مادرتان عاشق حیوان ها باشد!

۴٫ گل های مصنوعی. این گل ها نه پژمرده می شوند و نه رشد می کنند، و اکثراً فاقد زیبایی واقعی هستند… کمتر خانمی این گل ها می پسندد، و مادر شما هم از این قاعده مستثنی نیست.

۵٫ وسایل آشپزخانه کم کاربرد. البته بعضی وسایل آشپزخانه واقعاً خوب و کاربردی هستند و می توانند خیلی از خانم ها را خوشحال کنند، ولی چیزهایی که کاربرد زیادی ندارند و شاید حتی یک بار هم به در مادر نخورند –مثلاً توت فرنگی قاچ کن! – نمی توانند ایده خوبی باشند.

 

6. جوراب. همه ما چند جفت جوراب در خانه داریم که بعضی از آنها را بیشتر از بقیه دوست داریم… ولی کمتر کسی با دیدن یک جفت جوراب به عنوان هدیه خوشحال می شود.

۷٫ قابلمه و ماهیتابه. مادرها آشپزی را دوست دارند، ولی آنها باید بدانند که در نظر بچه هایشان چیزی بیشتر از یک آشپز خصوصی هستند!مورخ: ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۸:٤۳ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

بیستم جمادی الثانی ، سال پنجم بعد از بعثت، ثمره روزیهای غیبی بر زمین خاکی تجلی نمود و زهره زهرا شکفته شد. خانه نورانی وحی محمد (ص) و خدیجه (س) به انوار ملکوتی فاطمه روشن گردید و از پدری پاک و مادری مطهر کودکی به دنیا آمد که عالمی را غرق در دریای بیکران کمالات خود نمود. در مدت عمر کوتاه و با برکتش اعجاب و حیرت جهانیان را برانگیخت. اگر ملایک الهی به راز و رمز خلقت انســان آگاه بودند و می دانستند که از نسل آدم (سلام ا.. علیه) انسانی با این همه فضایل اخلاقی و صفات الهی پا به عرصه وجود خواهد گذاشت هیچگاه در محضر الهی سؤال نمی کردند که چرا

http://www.askquran.ir/gallery/images/47620/1_fatemeh3.jpgادامه مطلب
مورخ: ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٩:۳۸ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
لطفا حجاب را رعایت کنید " شاید مشابه چنین تابلوهایی را بر سر در بسیاری از مغازه ها، فروشگاه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و … دیده باشید اما براستی تابه حال چند درصد از مدیران این اماکن عمومی حاضر شده اند برای رعایت این تابلو منافع مالی خود را به خطر بیاندازند و به آنچه که نوشته اند عمل کنند ؟

رستورانی برای مذهبی ها در تهران + تصاویرادامه مطلب
مورخ: ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٥:۳٢ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

[تصویر: Mojeze.gif]مورخ: ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٩:۳۱ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

لازم است گاهی عیسی باشی
ایوب باشی
و بالاخره لازم است گاهی از خود بیرون آیی و
از فاصله ای دورتر به خودت بنگری و با خود بگویی:
سالها سپری شد تا آن شوم که اکنون هستم ...
آیا ارزشش را داشت؟مورخ: ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱٠:٠٠ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
[تصویر: L127273197922.jpg]

 

اندیشه ام از تو سبز و آباد شده
از جهل وغم این فکرتم آزاد شده
در مکتب پاک و شاد استاد ببین
غم رفته زجانم ودلم شاد شده

[تصویر: 000.gif]

در مکتب تو همیشه شاگردم من
دور از رخ تو همیشه پر دردم من
در فصل بهار و روز استاد ببین
بی نور معلم این چنین زردم من

[تصویر: 000.gif]
آموزش عشقم از همین مکتب توست
اندوخته ی سوادم از این لب توست
گفتم که مریضم و بیا بستر من
چون عامل دردم این غم و این تب توست

[تصویر: 000.gif]
با این گچ عشق تخته ی جانم زن
خطّی ز کلام خود به ایمانم زن
صد درس در این کلاست آموخته ام
یک درس ز عشق جان ویرانم زن

[تصویر: 000.gif]

بی انصافیست که تو را به شمع تشبیه کنم زیرا شمع را میسازند تا بسوزد

اما تو میسوزی تا بسازی ، با سپاس و عرض تبریک فراوان . . .

[تصویر: 000.gif]


ادامه مطلب
مورخ: ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۸:٠۳ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی


"دُنـیـایـــِ مـَجـازیــــ" شـلـوغ تـریـنــ سـرزمـیـنِ تـنـهـایـی استـــ...


بـا هـمـه کَســـ هستـی وبـا هیــچــ کـَســـ نـیـسـتـیـــ !!!مورخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٤:٠٤ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
مورخ: ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۸:٢٦ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

از 3 نفر هرگز متنفر نباش :
فروردینی ها، مهری‌ها، اسفندی ها
چـون بهتـرین هستند

سه نفر را هرگز نرنجون :
اردیبهشتی ها، تیری ها، دی ـی ها
چـون صادق هستند

سه نفر رو هیچوقت نذار از زندگیت بیرون برن :
شهریوری‌ ها، آذری‌ ها، آبانی ها
چـون به درد دلت گوش میدهند

سه نفر رو هرگز از دست نده :
مرداد ـی ها، خرداد ـی ها، بهمن ـی ها
چـون دوست ِ واقعی هستندمورخ: ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۸:٢۱ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
 
پخش چند کارتون از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سالگرد واقعه ای که هولوکاست نام گذاری شده خشم اسرائیلی ها را بر انگیخت.

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند: ایران در روز یادبود
هولوکاست، کارتون هایی با مضمون انکار ان منتشر کرده است.

 

به گزارش اخبار شبکه دو تلویزیون اسرائیل در شب چهارشنبه، همزمان با روز یادبود هولوکاست در اسرائیل، ایران کارتونهایی با مضمون انکار هولوکاست از تلویزیون سراسری خود پخش کرد.

خشم اسراییل از پخش چند کارتون ایرانی+عکس

 

خشم اسراییل از پخش چند کارتون ایرانی+عکس

این کارتون ها در قالب کاریکاتورهایی یهودیان را نشان می‌دهند که داستان‌هایی درباره ظلم و ستم نازی‌ها و مرگ شش میلیون یهودی جعل می‌کنند و از هولوکاست برای غنی کردن خود و همچنین راندن اعراب از فلسطین استفاده می‌کنند.مورخ: ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۸:٠۸ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی


مورخ: ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

قلم قاری قرآن
قیمت: 85000 تومان
نحوه استفاده از این وسیله ارزشمند بسیار ساده و جذاب است، به این صورت که به محض قرار دادن نوک این قلم بر روی صفحات کتاب قرآن کریم این قلم شروع به تلاوت آیات قرآن که به آن اشاره میشود میکند.
در صورتی که شما نام سوره را با قلم اشاره کنید، سوره بصورت کلی از ابتدا تلاوت می گردد.
در صورتی که شماره صفحه مورد نظر را با قلم اشاره کنید کل صفحه مربوطه را تلاوت میکند.
در صورتی که روی نام ادعیه مورد نظر خود روی برگه منتخب مفاتیح اشاره کنید کل دعای مورد نظر را قرائت میکند.
در صورتی که نام سوره مورد نظر خود را روی برگه قرآن مسافرتی اشاره کنید کل سوره مورد نظر را تلاوت میکند.

همچنین میتوانید با زدن یک دکمه به ترجمه آن به دو زبان فارسی و انگلیسی گوش فرا دهید.
ضمناٌ با نگه داشتن دکمه رکورد میتوانید از آن به عنوان یک میکروفن حرفه ای استفاده نمایید و صدای مورد نظر را که میخواهید ضبط کرده و در حافظه قلم ذخیره نمایید.
به همراه یک کتاب جامع و پر کاربرد شامل:
نهج البلاغه
صحیفه سجادیه
مفاتیح الجنان
ادعیه و احکام حج
آموزش جامع نماز و تجوید
آموزش جزء سی ام قرآن کریم توسط استاد منشاوی
و امکانات جالب نرم افزاری دیگر
به صورت کاملا گویا و قابل استفاده با قلم
تلاوت توسط قاریان بین المللی جهان اسلام انجام میگیرد که به دلخواه میتوانید آن را انتخاب نمایید.
پرهیزگار، منشاوی، عبدالباسط، غامدی، عفاسی، شاطری، سدیس، حصری، باسفر و ...


مشخصات و محتویات پکیج:
1 _ قلم قاری با 4 گیگا بایت حافظه داخلی(جهت ذخیره فایل های MP3)
2 _ باطری لیتیومی (1 ساعت شارژ = 3 ساعت استفاده مداوم)
3 _ هندزفری (قابلیت اتصال به اسپیکر جانبی از طریق پورت هندزفری)
4 _ شارژر + کابل USB
5 _ کتاب قرآن مخصوص به خط زیبای عثمان طه
6 _ راهنمای فارسی
7 _ فلش کارت سوره (جهت حمل جیبی و قرائت با اشاره به نام سوره)
8 _ فلش کارت منتخب مفاتیح (دارای 54 دعای منتخب و 16 صوت مجلسی)
9 _ به همراه یک DVD حاوی فایل های قاریان بین المللی که میتوانید روی حافظه قلم جایگزین نمایید.
نکته مهم: این قلم فقط میتواند توسط کتاب مخصوص خودش استفاده شود
نحوه ارسال قلم هوشمند قاری قرآن :
1-تهران از طریق پیک موتوری و پرداخت مبلغ بعد از دریافت کالا به مامور پیک موتوری (ارسال همین امروز)
2-شهرستان ها پس از واریز مبلغ کالا به حساب (ارسال با پست پیشتاز)

برخی از ویژگیها
1) جنس بسیار فوق العاده قلم بهمراه باطری لیتیوم(1 ساعت شارژ = 3 ساعت استفاده مداوم)  
2) قرآن مخصوص قلم به خط زیبای عثمان طه چاپ شده است  
3) پکیج فوق العاده زیبا و مناسب جهت هدیه دادن  
4) قابلیت نصب هندزفری (بصورت هدیه در جعبه قرار داده شده است)  
5) با استفاده از دکمه تکرار می توانید آیه ، صفحه یا سوره را تکرار نمائید

برای سفارش قلم قاری قرآن اینجا را کلیک کنید.ادامه مطلب
مورخ: ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱۱:۳۱ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

طبیب عشق

 غـــــــــــم دل با که بگویم که مرا یارى نیست         جز تـــــــــو اى روحِ روان، هیچ مددکارى نیست

غم عشق تو به جان است و نگویم به کسى           که در این بــــــــادیه غمزده، غمخوارى نیست

راز دل را نتوانــــــــــــــــــم به کسـى بگشایم           که در این دیــــــــــــر مغان رازنگهدارى نیست

ساقى، از ساغـــــر لبـــــریز ز مـــى دم بـربند            که در این میکـــــده مى‏زده، هشیارى نیست

درد من، عشق تــــــو و بستر من؛ بستر مرگ           جز تواَم هیچ طبیببــــــى و پــــــرستارى نیست

لطف کن، لطف و گـــــــذر کن به سر بـــالینم              که به بیمــــــــــارى من جان تو، بیمارى نیست

قلـــــــــم ســـــرخ کشم بر ورق دفتر خویش              هان که در عشق من و حُسن تو، گفتارى نیستمورخ: ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱۱:۱۳ ‎ق.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
 
خط امام: میزان رای مردم است● اندیشه سیاسی امام در گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی
▪اولین سئوالی که در برابر شخصیت امام خمینی به ذهن یک جوان امروزی می رسد این است که چه برجستگی و ممیزه ای در ایشان بود که مردم شیفته ایشان شدند و دست به این انقلاب زدند؟ درحالی که ایشان مرجع تقلیدی بود که دیگرانی هم مثل ایشان بودند. یا به لحاظ سخنرانی و خطابه چه بسا کسانی بودند که حد بالایی داشتند اما چه شد که ایشان توانست محوریت پیدا کند؟
سئوال جالبی است. اولاً در مورد مرجعیت تقلید درست است که دیگرانی هم بودند اما
 
 


ادامه مطلب
مورخ: ٥ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٤:۱٧ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

نورانی شدن بهشت از نور فاطمه سلام‌الله‌علیهامورخ: ٥ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۳:٥٧ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

http://www.quranct.com/gallery/images/3/1_emamhadi4.jpgمورخ: ۳ اردیبهشت ۱۳٩۱❀۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی
پدر عصبانی پسر خود را را به مدت ۲ ساعت با استفاده از قفل و زنجیر به درخت بسته بود که با اطلاع دادن همسایه ها به پلیس آنها پسرک را آزاد کرند و پدر  هنگام مشاهده پلیس فرار میکند . همچنین این شخص به اتهام تحقیر و شکنجه پسر خود تحت تعقیب پلیس می باشد.

تنبیه وحشتناک این پسر توسط پدرش+عکسمورخ: ٢ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٤:٢۳ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

اسما می گوید:هنگامی که فاطمه (س)به حال احتضار افتاد.به من فرمود مقداری از آن کافور که جبرئیل در هنگام رحلت پدرم از بهشت آورد را نزد من بیاور و کنار سرم بگذار.این را گفت و جامه اش را بر سر کشید و گفت(اندکی صبر کن و در انتظار باش سپس مرا صدا بزن اگر جواب تو را ندادم بدان که به پدرم ملحق شده ام).

اسما اندکی صبر کرد وسپس حضرت فاطمه(س)را صدا زد ولی جوابی نشنید فهمید که روح حضرت زهرا (س)نزد پروردگارش شتافته است.

اسما گریبانش را پاره کرد وسراسیمه از خانه بیرون آمد در بیرون خانه امام حسن و امام حسین (ع) را دید.آنها گفتند مادرمان کجاست؟

اسما سخنی نگفت آندو سراسیمه وارد خانه شدند ودیدند که مادرشان رو به قبله دراز کشیده است.

امام حسین مادرش را حرکت داد ولی ناگهان متوجه شد که مادر بزرگوارش از دنیا رحلت فرموده اند.

اما حسن (ع)خود را روی مادر انداخت گاهی او را می بوسید وگاهی می گفت:ای مادر قبل از آنکه بمیرم با من حرف بزن.

امام حسین که مدام پاهای مادرش را می بوسید فرمود که :مادر جان من پسرت حسین هستم قبل از آنکه قلبم شکافته شود وبمیرم با من حرف بزن.

پس از مدتی اسما به امام حسن و امام حسین گفت:بروید نزد پدرتان و شهادت مادرتان را به او خبر دهید سپس این دو بزرگوار دوان دوان به سوی مسجد رفتند و خبر شهادت مادرشان را به پدرشان گفتند.

حضرت علی تا این خبر را شنید آنچنان دگرگون شد که بی حال روی زمین افتاد. افرادی که نزد او بودند مقداری آب به صورتش پاشیدند تا حضرت به هوش آمد وقتی که حالش خوب شد سراسیمه به سوی خانه آمد.(نقل شده است که در راه خانه از شدت ناراحتی چندین بار به زمین خورد).

وقتی حضرت علی  وامام حسن و امام  حسین به خانه رسیدند دیدند اسما در بالین حضرت زهرا نشسته وگریه می کند.

حضرت علی جامه از صورت فاطمه برداشت و وصیت نامه آن حضرت را در بالای سرشان دید.

در هنگام غسل کردن حضرت زهرا (س) حضرت علی (ع) ناگهان شنید که هاتفی در آسمان صدا میزند و می گوید :ای علی حسن و حسین را سینه ی مادرشان بلند کن که سوگند به خداوند این حالت آنها فرشتگان آسمان را به گریه انداخت.

 

 

*(اسما یکی از کنیزان حضرت زهرا(س) بوده است)

نوشته از :

کتاب سیره و زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س)مورخ: ٢ اردیبهشت ۱۳٩۱❀٤:۱۸ ‎ب.ظ ❀ نگارنده : ترک قیزی

حضرت فاطمه(س) دختر حضرت محمد (ص) وحضرت خدیجه(س) میباشد.ایشان در تاریخ 20جمادی الثانی و5 سال بعد از بعثت به دنیا آمده است.

نحوه ولادت این بانوی بزرگ اسلام وسرور زنان عالم اینگونه نقل شده است که روزی پیامبر اکرم(ص) همراه با عده ای از اصحاب خویش در جایی دور هم نشسته بودند ناگهان جبرئیل امین با صورت اصلی خود بر پیامبر (ص)نازل شد وبالهای خود را از مشرق تا مغرب را پوشانده بود روی زمین رها کرد وفرمود:

ای محمد(ص) خداوند متعال به تو سلام می رساند و دستور فرموده است که به مدت 40 شبانه روز از همسر خود خدیجه(س) دوری نمایی.

از آن به بعد پبامبر (ص) به مدت 40 شبانه روز به خانه حضرت خدیجه(س)نرفت روز ها را روزه می گرفت و شب ها تا صبح عبادت  میکرد.

وقتی که 40 شبانه روز به اتمام رسید  جبرئیل  امین دوباره  بر پیامبر(ص)نازل شد وگفت:

ای محمد (ص)خداوند به تو سلام  می رساند و فرموده  است  که خود را برای دریافت هدیه ای  از طرف من آماده کن.

پس میکائیل با طبقی از غذا ها  وطعام های بهشتی  بر پیامبر (ص) نازل شد وگفت: پروردگار تو را امر فرموده است که امشب با این غذا افطار نما.

پیامبر(ص) در هنگام افطار به خانواده اش می فرمود تا در خانه را باز بگذارند تا هر که می خواهد با ایشان هم غذا  شود. ولی آن شب چون هنگام افطار رسید به حضرت امیر المومنین امر فرمود که درب خانه را ببندد چرا کخ این غذا برای غیر او حرام بود.

پیامبر (ص) از آن طعام ها که خرما و نگور بهشتی بود تناول فرموده سپس جامی از آب خوردند. پس جبرئیل امین آبی از آبهای بهشتی بر دستان مبارکش ریخت و میکائیل دستان حضرت را شست  و اسرافیل با دستمال بهشتی آنها را خشک نمود.

بعد از خوردن غذا پیامبر(ص)تصمیم گرفت  تا نماز (مستحبی)بخواند که جبرئیل ایشان را منع کرد و گفت:

در این لحظه نماز خواندن برای تو جایز نمی باشد واکنون وظیفه تو اینست که به نزد خدیجه (س) بروی که خداوند بزرگ می خواهد در این شب از نسل تو فرزندانی پاک خلق نماید.

سپس پیامبر اکرم(ص) به خانه حضرت خدیجه (س) رفت و بدین ترتیب نور حضرت فاطمه(س) دررحم  حضرت خدیجه(س) به وجود آمد.

 

برگرفته از:

 کتاب بحار الانوار   جلد 6       

 سیره و زندگانی اهل بیت علیهم السلام (سیده النسا العالمین حضرت فاطمه زهرا(س))